نماینده ولی فقیه در بوشهر:

برنامه‌های تعلیمی ویژه جوانان در هفته دفاع مقدس اجرا شود

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در نشست با فرماندهان نیروهای مسلح این استان به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت: لازم است در کنار برنامه‌های تجلیل، برنامه‌های تعلیمی و جهاد تبیین ویژه جوانان نیز در این هفته اجرا شود.

به گزارش کوله بار از بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری اظهار کرد: نیرو‌های مسلّح در منظومه حکمرانی دارای یک جایگاه بسیار ویژه و بنیادین هستند به طوری که اگر نیرو‌های مسلح یک کشور دارای شاخصه‌های بالای نظامی و قدرت والا و ارزشی نظامی باشند آن کشور دارای اقتدار و آرامش است و زمینه برای تمدن‌آفرینی و پیشرفت دارد.
وی افزود: اگر نیرو‌های مسلح یک کشور دچار ضعف‌های دفاعی و نظامی باشند قطعاً آن کشور دچار چالش و بحران مرزی و امنیتی می‌شود و شاخص توسعه و پیشرفت را ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تصریح کرد: یکی از مؤلفه‌های اقتدار یک نظام در فضای ملی و فرا ملی، اقتدار نیرو‌های مسلّح آن نظام است که خوشبختانه امروز نیرو‌های مسلّح نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، شرایطی را فراهم کرده‌اند که این مؤلفه قدرت و اقتدار برای نظام جمهوری اسلامی ایران به صورت کامل فراهم شده است و نیرو‌های مسلح تخصصی در تمامی سطوح دارای شاخص‌های فوق العاده قوی هستند.
امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: هدف نهایی تمام تغییرات سیاسی، نظامی و امنیتی که در چند سال اخیر در فضای پیرامونی کشور- مانند سوریه، افغانستان و ... - شاهد آن بوده و هستیم ایجاد ناامنی در ایران بود که خوشبختانه با رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و توانمندی‌های ستاد و مدیریت دفاعی که در کشور وجود دارد هیچ کدام از اهداف از پیش تعیین نشده ضد انقلاب و جهان استکبار به وقوع نپیوست که این مطلب، نشان دهنده اقتدار نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

این مقام مسئول تأکید کرد: استان بوشهر بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی با خلیج فارس دارد که این مطلب باعث شده است بسیاری از کشور‌های بیگانه، طمع و نگاه ضد امنیتی و تجاوزگرانه به استان بوشهر داشته باشند، امّا اقتدار نیرو‌های مسلّح این استان باعث شده است که آن‌ها فکر تعرض به استان و یا این که تجاوز کرده و پاسخی دریافت نکنند را به ذهن خود راه ندهند.

آیت الله صفایی بوشهری در ادامه با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره لزوم حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گفت: تاریخ مبارزات ضد استعماری استان بوشهر نزدیک به ۵۰۰ سال است که اوج این مبارزات در زمان شهید رئیس علی دلواری و بعد از آن در دوران دفاع مقدس می‌باشد که لازم است آثار دفاع مقدس- چه شفاهی و چه کتبی- حفظ شود.
وی در پایان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: لازم است همگان تلاش کنند تا در هفته بزرگداشت دفاع مقدس، در کنار برنامه‌های تجلیل، برنامه‌های تعلیمی و جهاد تبیین برای دانش آموزان و جوانان نیز داشته باشند.

انتهای پیام/

https://booshehr.koolebar.ir/node/4444599

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.