معاون هماهنگ کننده سپاه استان بوشهر خبر داد:

واقعه غدیر در همه شهرستان های استان بوشهر بازسازی می شود

معاون هماهنگ کننده سپاه استان بوشهر از بازسازی واقعه غدیر در همه شهرستان های استان بوشهر خبر داد.

به گزارش کوله بار از بوشهر، سرهنگ علی غضنفری صبح امروز در جلسه ویدئوکنفرانس با دست اندرکاران بازسازی واقعه غدیر در استان بوشهر ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: این آئین به منظور گسترش، تعمیق، ترویج و اتتقال فرهنگ غدیر، ولایت و امامت به نوجوانان و نسل های آینده و الگوسازی عید غدیر خم با استفاده از آیات و روایات در سراسر کشور برگزار می شود.

غضنفری ادامه داد: برخی از رویدادها در تاریخ اسلام دارای ماهیتی تاریخی و و ارزشی خاص است که ضرورت دارد برای حفظ  و استمرار و زنده نگهداشتن این آئین های مقدس تلاش شایسته ای از سوی ادارات و نهادها در تبلیغ ارزش ها و فراهم سازی شرایط و امکانات برای برپایی مراسم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با توجه به پیشینه ولایت مداری مردم استان بوشهر بازسازی واقعه غدیر در همه شهرستان های بوشهر و همچنین در 2 شهرستان در دو نقطه  اجرا می شود، افزود: بازسازی واقعه غدیر در مجموع در  13 نقطه استان بوشهر اجرا می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان بوشهر یادآور شد:  این برنامه  همه ساله با استقبال چشمگیر مردم ولایتمدار استان بوشهر مواجه است و برگزاری این مراسم توانسته نقش موثری را در فرهنگسازی حادثه غدیر ایفا کند.

وی با تاکید بر اینکه بازسازی واقعه غدیر خم یک برنامه وحدت آفرین است، خاطرنشان کرد: امسال نیز با حضور اقشار مختلف مردم استان از جمله برادران و خواهران اهل سنت واهل تشیع در شهرستان های عسلویه و کنگان نیز اجرا می شود.

غضنفری با اشاره به اینکه همه ادرات برای برگزاری این مراسم پای کار بوده اند، گفت: در کنار این برنامه سفره اطعام، بسته های معیشتی، خطبه خوانی و کارنوال شادی در دهه ولایت خواهیم داشت.

انتهای پیام/

 

https://booshehr.koolebar.ir/node/4444595

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.