این مطلب ۳۸ بار خوانده شده
تفسیرقرآن با موضوع استکبارستیزی

جلسه تفسیر قرآن کریم در سپاه امام صادق(ع)استان بوشهر برگزار شد

جلسه تفسیر قرآن کریم با موضوع استکبارستیزی در قرآن به همت معاونت تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) و با حضور کارکنان این سپاه در نمازخانه معراج برگزار شد.

به گزارش کوله بار از بوشهر، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) در این جلسه گفت: مبنای جنگ ­های ما در دین اسلام بیش ­تر جنگ دفاعی است نه جنگ تهاجمی که بیش ­تر جنگ ­های پیامبر نیز همین طور بودند.

حجت الاسلام حسین دشتی اظهار کرد: ما در اسلام دو نوع جهاد داریم که جهاد ابتدایی یکی از این دو مورد است و به معنای آغاز جنگ با طرفی است که سابقه جنگ با او نداشته باشیم و در واقع ما آغازگر جنگ باشیم.

وی جهاد دفاعی را دوّمین نوع جهاد در اسلام برشمرد و تصریح کرد: جهاد دفاعی در اسلام به دو نوع دفاع از جان و مال و دفاع از دین تقسیم می ­شود که در مورد دفاع از جان و مال دانستن این مطلب مهم است که انسان هنگامی که جان و مالش در خطر بود و در شرایط دفاع قرار گرفت برای دفاع کردن، احتیاج به مجوز ندارد.

حجت الاسلام دشتی خاطرنشان کرد: دفاع از دین دوّمین نوع از جهاد دفاعی است که بر اساس آن اگر به اعتقادات مسلمانان حمله شود دفاع از دین بر همه مسلمانان واجب است و مهم ­تر این که در این نوع جنگ، جنگ ­ها محدود به مرز و زمین نمی ­شود.

وی جنگ در یمن را جنگ اسلام با کفر عنوان و اذعان کرد: جنگ امروز یمن جنگی اعتقادی است که به همین علّت حمایت از یمن بر همه مسلمانان واجب است که آمریکا نیز در این جنگ بر همین اساس که در جبهه کفر قرار دارد از آل سعود حمایت می ­کند.

دشتی تأکید کرد: اگر کشور کفری با ما جنگ نداشته باشد و بلکه دست دوستی هم به سمت ما دراز کند در این جا ما وظیفه جنگ با آن کشور کفر را نداریم بنابراین کفر به تنهایی علّتی برای جنگ محسوب نمی­ شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) در پایان گفت: دفاع از دین علّت حمایت ما از مردم مظلوم فلسطین، سوریه و یمن است که لازم است همه ما بخصوص جوانان مواظب باشیم گول مظلوم­ نمایی و ادعای حقوق بشر کسانی را که با ما در حال جنگ هستند نخوریم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.