این مطلب ۲۷ بار خوانده شده
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر:

۵۰۰ پایگاه تابستانی در خانه‌ها و موسسات قرآنی استان بوشهر راه‌اندازی می شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی ۳۰۰ خانه و موسسه قرآنی در شهرها و روستاهای استان گفت: ۵۰۰ پایگاه‌‌ تابستانی اداره کل تبلیغات اسلامی در خانه‌ها و موسسات قرآنی استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش کوله باراز بوشهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی با تبریک سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام راحل تصریح کرد: این نهاد در سال ۱۳۶۰ به فرمان امام راحل فعالیت خود را آغاز کرد و با توجه به شرایط دهه ۶۰ اولویت این نهاد دفاع مقدس و مقابله با دشمنان متجاوز بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر اعزام مبلغ به مناطق مختلف را از برنامه‌های مهم اداره کل تبلیغات اسلامی دانست و گفت: در این زمینه طرح استقرار روحانی در مناطق محروم و روستایی اجرایی شد و ۱۱۰ مبلغ روحانی در قالب تمام وقت و نیمه وقت به مناطق مختلف استان بوشهر اعزام شد.

سروستانی، ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: در این عرصه فعالیت متنوعی در قالب تشکل‌های مردمی از طریق موسسات و خانه‌های قرآنی ارائه می‌شود.

وی، از شناسایی و ساماندهی ۳۰۰ موسسه و مرکز قرآنی در استان خبرداد و بیان کرد: به سبب اجرای ۴۰ طرح قرآنی، استان بوشهر در این عرصه در کشور دو سال متوالی به عنوان استان برتر در عرصه فعالیت قرآنی معرفی شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به فعالیت هیئت‌های مذهبی گفت: اکنون افزون بر یک‌هزار و ۲۰۰  هیئت مذهبی و ۷۰۰ مداح در استان بوشهر ساماندهی شدند.

سروستانی از فعالیت ۲۰۰ کانون فرهنگی تبلیغی خبرداد و افزود: این کانون‌ها در زمینه انواع فعالیت و  اطلاع رسانی دینی خدمت ارائه می‌دهند و جمعیت بانوان فرهیخته یکی از تشکل‌های مردمی در این حوزه نقش مهمی دارد.

وی، با اشاره به فعالیت‌های تابستانی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تابستان امسال ۵۰۰ پایگاه‌‌ها اداره کل تبلیغات اسلامی در خانه‌ها و موسسات قرآنی استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر  با اشاره به فعالیت‌های تبلیغی خاطر نشان کرد: در طول سال ۷۰ هزار نفر روز تبلیغ در استان به همکاری ۱۱۰ روحانی مستقر در شهرها و روستاها انجام می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.