این مطلب ۲۷ بار خوانده شده
معاون محترم هماهنگ کننده سپاه امام صادق(ع)استان بوشهر:

طرح محرومیت‌زدایی سپاه استان بوشهر با ۲۲.۵ میلیارد ریال اجرا می‌شود

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهرگفت: در راستای اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی سپاه استان امسال ۱۳۲ طرح با اعتبار ۲۲.۵ میلیارد ریال اجراء می‌کند.

به گزارش کوله بار از بوشهر، سهراب انبارکی با اشاره به اعزام اردوهای جهادی به نقاط کم‌برخوردار و محروم استان بوشهر اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم بسیج سازندگی در ایام تابستان برپایی اردوهای جهادی با حضور جوانان در رشته‌های مختلف تحصیلی است که امسال این برنامه در استان با شرکت ۸۱ گروه جهادی اجراء می‌شود.

وی فعالیت ۳۷ هزار و ۹۵۴ نفر روز در زمینه‌های گوناگون را از برنامه اردوهای جهادی جوانان بوشهری دانست و تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده بیش از شش هزار نفر از جوانان بسیجی در قالب گروه‌های مختلف عمرانی، آموزشی، فرهنگی و معرفتی به مناطق کم برخوردار استان بوشهر اعزام می‌شوند.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از اعزام ۱۸۰ گروه پزشکی به مناطق محروم خبرداد و افزود: برپایی بیمارستان صحرایی و ایجاد ۲۰ پایگاه سلامت و مشاوره در مکان‌های فرهنگی و مذهبی از دیگر برنامه‌های امسال است.

انبارکی به اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی پرداخت و با اشاره به نقش مهم سپاه در این عرصه خاطر نشان کرد: با مشارکت بسیج سازندگی سپاه استان طرح‌های محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف از جمله سه دهستان محروم استان اجراء می‌شود.

وی با بیان اینکه روستاهای مختلف در دهستان‌های بوالخیر تنگستان، کبگان دشتی و دهرود دشتستان تحت پوشش طرح محرومیت‌زدایی قرار دارند خاطر نشان کرد: در این مناطق طرح‌های مختلف عمرانی، سازندگی و زیرساختی بر اساس مطالبات مردم اجراء می‌شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر اجرای ۱۳۲ طرح محرومیت‌زدایی را از برنامه‌های امسال دانست و گفت: بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان امسال ۱۳۲ طرح محرومیت‌زدایی با اعتبار ۲۲.۵ میلیارد ریال اجراء می‌کند.

انبارکی ا بیان اینکه سال قبل ۶۰ طرح محرومیت‌زدایی توسط سپاه استان اجراء شد خاطر نشان کرد: ۶۰ طرح محرومیت‌زدایی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال سال گذشته در نقاط مختلف استان با مشارکت بسیج سازندگی اجراء شد.

وی، از اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم خبرداد و; تصریح کرد: سال گذشته۲۰هزار در قالب گروه‌های جهادی برای مشارکت در اجرای طرح‌های عمرانی، کشاورزی، فرهنگی، ورزشی، بهداشتی و آموزشی به مناطق مختلف اعزام شدند.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر برپایی دو بیمارستان صحرایی در مناطق محروم را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: سال قبل ضمن تشکیل ۲ بیمارستان صحرایی توسط بسیج پزشکی استان، ۲۰۰ گروه پزشکی به مناطق محروم اعزام شد.

انبارکی;اعزام گروه‌های جهادی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و تهیه و نصب ۲۵۹ کانکس برای اسکان ساکنان این مناطق را از دیگر برنامه‌های سپاه استان در سال قبل دانست.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی گفت: طرح بیابان زدایی در استان خوزستان با مشارکت سپاه استان بوشهر اجراء شد و بسیج سازندگی استان پنج هزار اصله نهال در ۲۰ هکتار; اراضی بیابانی استان خوزستان کاشت.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از ساخت مسکن ویژه مددجویان کمیته امداد در روستاها خبرداد و بیان کرد: با مشارکت نیروهای تخصصی سپاه استان بوشهر ۲۵۹ واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) این استان در روستاها ساخته و تحویل نیازمندان شد.

انبارکی با اشاره به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی با همکاری سپاه افزود: امسال ۴۱ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان ایجاد کارگا‌های مختلف به ویژه صنایع تبدیلی در راستای توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی پرداخت می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.