این مطلب ۶۱ بار خوانده شده
دبیر علمی ششمین کنگره سراسری شعر فرهنگیاران پاسدار:

۴۱۵ اثر در دبیرخانه کنگره مورد داوری قرار گرفتند

دبیر علمی ششمین کنگره سراسری شعر فرهنگیاران پاسدار در نشست خبری با خبرنگاران گفت: ۴۱۵ اثر شعر و شعرخوانی در دبیرخانه این کنگره مورد داوری قرار گرفتند که ۴۰ نفر به عنوان برگزیده توسط داوران انتخاب شدند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش کوله بار از بوشهر، نشست خبری دبیر علمی کنگره سراسری شعر فرهنگیاران پاسدار در سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر برگزار شد.

حجت الاسلام محمد حسین انصاری نژاد نخست از سابقه این کنگره سخن به میان آورد و سپس به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

این کنگره برای ششمین دوره برگزار میشود که میزبانی این کنگره امسال در بوشهر است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر در پاسخ به خبرنگاری اذعان کرد : محورهای هفتگانه امسال کنگره شعر

۱- بخش امام خمینی (ره) ۲- بخش مدافعان حرم ۳- بخش حقوق بشر امریکایی و جاهلیت مدرن ۴- بخش رونق اقتصادی- تولید اشتغال ۵- بخش شیعه انگلیسی ۶- بخش سیاسی انتخاباتی ۷- بخش آتش به اختیار برگزار و داوری میشود

وی در ادامه خاطر نشان کرد : امسال بنا به تجربه سالهای گذشته حضور در این کنگره توسط نیروهای شاغل در سپاه اعم از رسمی پیمانی و بسیجیان تمام وقت در بخش شعر و شعر خوانی حضور داشتند که از۲۷۴ نفر ۳۷۰ اثر شعر به دبیر خانه رسید؛ داور مرحله مقدماتی دکتر محمد مهدی عبدالهی و داوران نهایی دکتر رضا اسماعیلی ، مصطفی محدثی خراسانی و مرتضی حیدری آل کثیر آثار را داوری نمودند.

سراینده کتاب دل نخواهی در پاسخ به اینکه هدف از برگزاری این کنگره چیست اعلام داشت :این کنگره جهت شناسایی شاعران پاسدار ، جهت دهی مناسب و متناسب شاعران و معرفی شاعران به جامعه و رسانه ها میباشد

دبیر علمی کنگره سراسری شعر پاسدار در پاسخ به سوال یک خبرنگار اعلام داشت : از بین مجموعه آثار شعر و شعر خوانی ۴۱۵ اثر داوری که حدود ۴۰ نفر برگزیده اعلام خواهند شد.

حجت الاسلام انصاری نژاد با تاکید بر اینکه مهمانان روز دوشنبه وارد استان میشوند برنامه ها روز سه شنبه با برگزاری کارگاه های آموزشی بایدها و نباید های شعر آیینی ،ارزیابی شعر دفاع مقدس و جریانشناسی اشعار در سالن ۲۲ بهمن برگزار میگردد.

انصاری نژاد در ادامه ی سخنان خود گفت : برنامه های جانبی از قبیل بازدید از منزل رئیسعلی دلواری جهت آشنایی با تاریخ پر از حماسه مردان جنوب ،گشت دریایی و شعر خوانی بر عرشه کشتی جهت شور آفرینی اشعار حماسی در پهنه خلیج همیشه فارس و دیگر برنامه های جانبی کنگره خبر داد.

شاعر آئینی استان در جایی از سخنان خود گفت بخش تجلیل از برگزیدگان در روز چهارشنبه با مجری گری شاعر هم استانی سعید نوذری و اجرای سه ترانه حماسی با محوریت شهید ماهینی ،شهدای یمن و انتظار خبر داد که خواننده هر سه اثر ساسان نوذری میباشد.

در پایان مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مالک اشتر از ادارات و نهاد هایی که در امر برگزاری این کنگره مارا یاری می کنند تقدیر و تشکرمی نمایم .

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.