این مطلب ۴۱ بار خوانده شده
فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر:

سربازان سپاه استان بوشهر توانمند مهارتی می‌شوند

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با تاکید با مأنوس شدن سربازان با قرآن و زندگی ائمه اطهار(ع) گفت: توانمندشدن سربازان در رشته‌ها و حرفه‌های مختلف فنی و مهارتی در اولویت برنامه‌های سپاه استان بوشهر است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش کوله بار از بوشهر، سردار علی رزمجو در دهمین جشنواره جوان سرباز با عنوان جشنواره حضرت علیاکبر (ع) در سالن ۲۲ بهمن سپاه امام صادق (ع) بوشهر با بیان اینکه امروز فضای رشد فکری و عقلی سربازان در سپاه فراهم است اظهار داشت: تأثیرگذارترین عوامل انسانی در جوامع بشری سن جوانی است که هرگونه ترقی و تعالی در ابعاد مختلف مادی و معنوی مرهون توانمندی­‌ها و استعدادهای جوانان یک جامعه است.

وی با اشاره به جایگاه سرباز در لشکر افزود: اگر ما به تاریخ نگاهی گذرا بیندازیم می‌­بینیم که سرباز در لشکر اسلام دارای اهمیّت خاصی است و وقتی سربازان زمان خود را با سربازان صدر اسلام مقایسه می­‌کنیم به خوبی درمی‌یابیم که سرباز انقلاب اسلامی، ویژگی­‌های سربازی خودش را از سربازان صدر اسلام دریافت می­‌کند

فرمانده سپاه استان بوشهر، عقل­‌گرایی و داشتن قوه تفکّر و اندیشه را از جمله عوامل موفقیّت یک سرباز عنوان و خاطرنشان کرد: سرباز موفق کسی است که عقل را در برای رشد و تکامل خود و جامعه بکار گرفته و با تلاش، اهداف بزرگی را که بر اساس عقلانیّت برای خود ترسیم کرده است دنبال کرده و به آن اهداف دست پیدا کند.

سردار رزمجو، داشتن اراده قوی و قاطعیّت در تصمیم را از دیگر ویژگی­‌هایی یک سرباز موفّق  دانست و تاکید کرد: سربازان با داشتن اراده قوی و با تلاش و کوشش در عرصه­‌های مختلف می‌توانند آینده خوبی برای خود و نظام اسلامی رقم بزنند.

وی با تاکید بر توانمند سازی سربازان در دوران خدمت مقدس سربازی گفت: مأنوس شدن سربازان با قرآن و زندگی ائمه اطهار(ع) و توانمند شدن آنها در رشته‌ها و حرفه‌های مختلف فنی و مهارتی در اولویت برنامه سپاه استان بوشهر است.

 

فرمانده سپاه استان بوشهر سربازان را به یافتن راهنما و الگویی مناسب برای ادامه زندگی خود توصیه و اذعان کرد: همه ما و شما سرباز امام زمان (عج) و انقلاب اسلامی هستیم و بهترین یار و یاور ما قرآن است و هرچه نیاز داریم در قرآن وجود دارد به همین سبب اگر ما با قرآن مأنوس باشیم می­‌توانیم تمام مشکلات زندگی را احصاء و برای آن­ها راهکارهای مناسب پیدا کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.