فرمانده قرارگاه راهیان نور دریایی استان بوشهر:

انتقال زائران راهیان نور دریایی خارگ با دو فروند شناور انجام می‌شود

فرمانده قرارگاه راهیان نور دریایی استان بوشهر با اشاره به اعرام کاروان راهیان نور دریایی جزیره خارگ از ۱۸ اسفند گفت: انتقال زائران راهیان نور دریایی خارگ با دو فروند شناور تا ۱۴ فروردین سال آینده انجام می‌شود.

به گزارش کوله بار از بوشهر، سردار رمضان زیراهی در نشست هماهنگی اعزام کاروان اردوهای راهیان نور دریایی به جزیره خارگ با بیان اینکه اعزام کاروان راهیان‌نور یک سرمایه‌گذاری امنیتی، فرهنگی و دفاعی است اظهار داشت: راهیان نور بزرگترین برنامه فرهنگی اجتماعی کشور در عرصه فرهگ ایثار و شهادت محسوب می‌شود که در تقویت زیرساخت این فرهنگ تاثیرگذار است.

وی با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ ایثار در بین جوانان ایران اسلامی افزود: مردم استعمار و استکبار ستیز استان بوشهر که نام آن در ادوار مختلف تاریخی در عرصه مبارزه با متجاوزان و ظالمان ثبت است نقش مهمی در عرصه 8 سال دفاع مقدس دارد .

فرمانده قرارگاه راهیان نور دریایی استان بوشهر با اشاره به اینکه خارگ در جنگ 8 ساله بیشترین تهاجم و بمباران هوایی از سوی دشمن بعثی داشته است گفت: آشنایی با فداکاری و ایثار  رزمندگان در آبهای خلیج فارس در مبارزه با دشمنان، یکی از اهداف مهم اعزام کاروان راهیان دریایی خارگ است.

سردار زیراهی،  ترویج فرهنگ ایثار و آشنایی با  مقاومت خارگ در جنگ 8 ساله را از اهداف مهم اعزام کاروان راهیان نور دریایی دانست و افزود: رزمندگان استان بوشهر از نخستین یگان‌هایی بودند که در نبردهای دریایی حضور داشتند و نخستین عملیات مقابله به مثل در خلیج فارس توسط رزمندگان استان بوشهر انجام شد.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اعزام کاروان نور دریایی خارگ از 18 اسفند خبر داد و بیان کرد: انتقال زائران راهیان نور دریایی خارگ با دو فروند شناور از 18 اسفند آغاز و  تا 14 فروردین سال آینده انجام می‌شود.

فرمانده قرارگاه راهیان نور دریایی استان بوشهر بیان کرد: شرکت کنندگان در اردوی راهیان نور دریایی خارگ ضمن  حضور در گلزار شهدا و بازدید از نمایشگاه‌ دفاع مقدس، از بیمارستان و سنگرهای زیرزمینی، کشتی سوخته و اسکله نفتی بازدید می‌کنند.

انتهای پیام/ 

http://booshehr.koolebar.ir/node/781

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.