مسئول اداره تحلیل سیاسی سپاه:

اغتشاشات اخیر توسط منافقین، سلطنت‌طلبان، عربستان و آمریکا کلید خورد

مسئول اداره تحلیل سیاسی سپاه گفت: در اغتشاشات اخیر امریکاها و سعودی‌ها منافع مشترکی برای نام امن کردن فضای دخل ایران داشتند اغتشاشات اخیر سناریوی بود که توسط منافقین، سلطنت‌طلبان، عربستان و آمریکا کلید خورد.

به گزارش کوله بار ار بوشهر، عزیز غضنفری در اجلاس مجمع عمومی بسیج شهرستان دشتی اظهار داشت: حوادث اخیری که در کشور به وجود آمد از جهت پراکندگی و ویژگی‌هایی موجود در آن، در طول تاریخ انقلاب بی‌سابقه بوده است.

وی افزود: اعتراض همیشه در کشور بوده و در جاهایی مردم مطالبه حق خود را با تحصن پیگیری کرده‌اند اما اغتشاشات و ساختارشکنی در حادثه اخیر در طول تاریخ ایران بی‌سابقه بوده است که حضرت آیت‌الله سیستانی می‌فرمایند این روزها خواب از چشمانم رفته است.

مسئول اداره تحلیل سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که حادثه اخیر اغتشاش‌افکنی در جامعه بود، عنوان کرد: ما باید بین اعتراض و اغتشاش تفکیک قائل شویم.

غضنفری افزود: زمینه این اغتشاشات به لحاظ خواستگاه بحث اقتصادی و اجتماعی بود اما اصل برنامه اغتشاش‌گران برای سال آینده بوده است.

وی یادآور شد: جلسه‌ای در اربیل کردستان عراق با حضور نماینده امریکا، نماینده رژیم صهیونیستی، نماینده عربستان سعودی، منافقین، ضد انقلابیون، سلطنت‌طلبان و مخالفین نظام جمهوری اسلامی تشکیل شد که نخستین هدف آن‌ها در گام نخست ناآرامی، به هم ریختن فضای سیاسی و اغتشاش در ایران بود.

مسئول اداره تحلیل سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: در اغتشاشات اخیر امریکاها و سعودی‌ها منافع مشترکی برای ناامن‌کردن فضای داخل ایران داشتند و سناریوی بود که توسط منافقین، سلطنت‌طلبان، عربستان و آمریکا کلید خورد.

غضنفری تأکید کرد: دشمنان انقلاب از به راه‌انداختن مذاکرات منطقه‌ای، توهمی کردن عناصر قدرت ملی ایران است و اهداف آن‌ها این است که قدرت هسته‌ای و قدرت منطقه‌ای را از جمهوری اسلامی بگیرند.

مسئول اداره تحلیل سیاسی سپاه گفت: سناریوی که امریکا تهیه کردند به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی توسط ایران است و آنچه می‌توانست پروژه آمریکایی‌ها را به‌پیش ببرد ناامن ساختن محیط سیاسی داخل ایران بود.

غضنفری یادآور شد: در اغتشاشات یک سه‌ضلعی شکل گرفت که امریکا به‌عنوان طراح، عربستان سعودی بخش تبلیغاتی و سازمان منافقین و سلطنت‌طلب‌ها هم بخش عملیاتی میدان بر عهده داشتند.

وی بابیان این‌که اغتشاشات اخیر با یک پروژه کاملاً سازمان‌دهی شده روبرو بودیم اضافه کرد: بخش تبلیغاتی که بر عهده عربستان بود 75 درصد فراخوان‌های اخیر از سوی عربستان سعودی انجام‌شده بود و در همه استان‌های کشور نیروهای میدانی را سازمان‌دهی و عده ‌ای آن‌ها از افراد غیربومی بودند.

مسئول اداره تحلیل سیاسی سپاه تأکید کرد: یک گسل و شکافی در کشور پیدا شده که آمریکایی‌ها، ضد انقلابیون و سلطنت‌طلبان توانسته‌اند روی این موج‌سوار شده و موج‌سواری کنند که باید این گسل و شکاف اقتصادی را درمان کرد.

وی افزود: افزایش انتظارات می‌تواند برای ما مشکل‌ساز باشد و باید در این زمینه مراقبت کرد و انتظاراتی که غیرواقعی است به مردم اعلام نکنیم که توانایی پاسخگویی آن‌ها هم نداشته باشیم که باعث به وجود آوردن سر خوردی شود.

غضنفری گفت: تقسیم‌بندی جوامع برای مردم بی‌اعتمادی تولید می‌کند و اگر برای گسل‌های اجتماعی و اقتصادی فکر نکنیم دچار مشکل می‌شویم، ضمن این که 55 درصد از دستگیر شدن اغتشاشات اخیر می‌گویند تحت تأثیر شبکه‌های اجتماعی حضور پیدا کردیم و برخی گفته بودند جوگیرشدیم.

وی با بیان این‌که در قضایای اخیر وقت تسویه‌حساب سیاسی نیست افزود: باید مواظب باشیم اعتماد مردم به‌نظام دچار خدشه نکنیم،مردم تفکیک قائل نمی‌شوند و تقسیم‌بندی‌ها مربوط بخش سیاسی جامعه است هر کاندیدایی که با حرف و سخن خود در بین مردم جامعه بی‌اعتمادی را به‌نظام تولید کند مقصر این حوادث است.

غضنفری خاطرنشان کرد: 80 درصد از دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر غیرسیاسی بودند و باید واقعیت سخن بگویند و راه‌حل پیدا کرد.

وی با به بیان این‌که چرا برخی اعتبارزدایی از نظام می‌کنند افزود: کاری که حلقه اختلاف با نظام انجام دادند اعتبار زدایی از نظام بود کسی که خود مدتی درون سیستم بوده که باید امروز پاسخگو باشند و مطالب‌گری می‌کنند.

غضنفری یادآور شد: بسیاری از مسؤولین کشور پاک دست هستند اما تصور مردم این‌طور نیست البته آدم‌های ناجور هم در دستگاه‌های مختلف هستند و باید برای این فکری کرد.

مسئول اداره تحلیل سیاسی سپاه بابیان این‌که اعتماد سرمایه اجتماعی است گفت: امروز هر کسی در درون کشور روحیه یاس آفرینی و سیاه نمایی را بفراکند خیانتی آشکار در حق کشور و ملت کرده است.

وی با بیان این‌که باید مقدورات، توانمندی‌ها و امکانات را به مردم گفته شود اضافه کرد: باید به مردم بگوییم که بیش از گذشته یعنی دونیم میلیون بشکه نفت می‌فروشیم ولی پول آن را نمی‌توانیم بگردانیم تا توقع ایجاد نشود و این باعث همراهی مردم می‌شود.

غضنفری ادامه داد: یکی از درس‌های این فتنه اخیر بی‌سر بود و بیش از 100 کانال در داخل بازنشر و مردم را تحریک به خشونت می‌کردند که باعث شد در تهران 30 مسجد را به آتش زدند.

انتهای پیام/

http://booshehr.koolebar.ir/node/719

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.