محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر:

یکصدایی جریان داخلی با دشمن در فتنه 88 نشان از انحراف و نفاق در عمل سیاسی آنهاست
دبیرستاد حقوق بشر با بیان اینکه در جریان فتنه 88 آنهایی دیدند که صدایشان با صدای دشمن یکی است چرا راه خود را جدا نکردند گفت: این نشان از انحراف آنها دارد، نفاق در فکر این افراد سبب نفاق در عمل سیاسی آنها شد.

به گزارش کوله بار به نقل ازخبرگزاری فارس از بوشهر محمدجواد لاریجانی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت حماسه نهم دی در مصلی جمعه بوشهر این روز را روز فتح الفتوح ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: 9 دی روزی بود که توطئه ها و علیه اسلام و انقلاب اسلامی شکست خورد.

دبیرستاد حقوق بشر افزود: فتنه 88 ماهیت یک کودتای تمام عیار بر علیه نظام جمهوری اسلامی بود و حالا که چند سال از این اتفاق گذشته پرده ها برداشته و مشخص شد که چه توطئه وسیعی در کار بوده است.

وی با بیان اینکه امپراطوری آمریکا در حال ازمحلال است ابراز داشت: همه منافقان همچون داعشی ها هستند، آنها دست در دست عده ای در داخل کشور کردند و سوار بر جریان انحرافی شدند و جریان اصلاحات را دست گرفتند اما این کار آنها هم با اسم انقلاب رنگین شکست خورد؛ هدف اصلی آنها نظام اسلامی بود اما این توطئه هرچند که شکست خورد اما خسارت های فراوانی برای اسلام و کشور داشت.

لاریجانی با بیان اینکه ایران امروز یک حیثیت ام القرایی دارد افزود: اگر خدای نکرده فتنه ای رقم بخورد، از دید دشمنان این ضربه به ایران، ضربه به اسلام خواهد بود اما به برکت مجاهدت ملت ایران جانفشانی های عظیمی به دست آمده است و این توطئه ها و تهاجم شکست خورد.

دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه رهبر انقلاب بر درس گیری و عبرت آموزی از تاریخ تاکید فراوانی دارند گفت: باید برای جهادی که در آن موفق بودیم درس بگیریم و از عواملی که سبب این رخداد شد عبرت گیریم.

وی با اشاره به تحلیل جهان غرب از علل عدم موفقیت و شکست آنها در جریان فتنه 88 ابراز داشت: دلیل اول آنها از موفقیت ایران در خنثی کردن این فتنه داشتن رهبری شجاع بود که با هدایت های و بصیرت خود توطئه دشمن را خنثی و رسوا کرد. دلیل دوم اقتدار دستگاه های امنیتی و قضایی کشور بود که توانستند عناصر ماجراجو را مهار کنند.

لاریجانی افزود: دلیل سوم نیز مردم ایران بودند که از نگاه تحلیل گران غرب این ملت دارای سنسورهایی قوی و حسگرانه هستند و فهمیدن که حرف هایی که به اسم تقلب است صحیح نیست بنابراین راه خود را جدا کردند؛ به عنوان یک کارشناس عنوان می کنم که اگر یک دهم این فتنه در آمریکا، فرانسه با انگلیس صورت گرفته بود قطعا حکومت آنها سرنگون می شد.

دبیر ستاد حقوق بشر افزود: به طور مثال در حوادث یازده سپتامبر اولین کسی که از صحنه فرار کرد جورج بوش بود و نیز نیروهای امنیتی آمریکا بلافاصله هر اندازه که می تواستند افراد را دستگیر و به زندان می فرستادند.

وی یکی از نعمت های خداوند را نعمت هستی عنوان کرد و ابراز داشت: انسان بودن و هدایت هر دو نعمت های خداوند است؛ خداوند ما را رها نکرد و نعمت هدایت را برای ما فرستاد که یکی از جنبه های آن ارسال رُسل است.

لاریجانی در ادامه با اشاره به اظهارات برخی از مسؤولان کشور که حل مشکلات اقتصاد کشور را به برجام گره زده بودند ابراز داشت: عده ای از مسؤولان این تصور را داشتند که اگر می خواهیم چرخ اقتصاد بچرخد باید چرخ سانتریفیوژها هم کمتر بچرخد یا اینکه اگر برجام نباشد تهدیدات نظامی دشمنان جدی است که همه این تحلیل ها اشتباه است.

وی نقطه عطف فتح الفتوح در 9 دی را ولایت عنوان کرد و ابراز داشت: در راس همه هدایت های الهی ولایت است، ولایت مساله ای در امر عمل دینی است.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه با بیان اینکه باید از فتنه سال 88 عبرت بگیریم اظهار داشت: بصیرت اسلامی در مقابل فتنه است؛ توطئه دشمن بر علیه ما عجیب نیست اما دشمن شناسی را نباید فراموش کنیم. آنها که در جریان فتنه 88 دیدند که صدایشان با صدای دشمن یکی است چرا راه خود را جدا نکردند این نشان از انحراف آنها دارد.

وی افزود: نفاق در فکر این افراد سبب نفاق در عمل سیاسی آنها شد؛ انحراف، نفاق می آورد و نقاق هم خروج بر امام عادل را به همراه دارد.

http://booshehr.koolebar.ir/node/816

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.